Infrapanely od Primotopy.eu nově i v barevných variantách

Nabídku infrapanelů jsem doplnili o nejpoptávanější barevné varianty u modelových řad ocelových topných panelů, nově nabízíme také variantu „Select“ s možností výběru barvy ze vzorníku RAL. 

Výběr barev je nově k dispozici také pro výrobky v kategorii infrapanely s termostatem.

Vytápění infrapanely je nejefektivnějším ze všech druhů elektrického topení. 

Důvodem je především většinová sálavá složka tepla produkovaná těmito topidly na úkor složky konvekční. 

Dále za úsporným provozem stojí přesná regulace, kterou umožňuje principiální nízká setrvačnost skutečných infrapanelů bez akumulace. 

Pro bytové a kancelářské použití se instalují tzv. nízkoteplotní infrapanely s maximální teplotou povrchu 90 – 110°C. 

Pojem nízkoteplotní se vymezuje vůči panelům vysokoteplotním (teplota 250 – 350°C) pro průmyslové aplikace nebo nárazové vytápění chladných prostor. 

Pro vysokoteplotní panely je typická instalace a provoz  v podstatně větších výškách než u nízkoteplotních, nejčastěji je to 5-8 m. 

Infrapanely pracují na principu emise tepelného vlnění, které neohřívá vzduch, ale přeměňuje se na tepelnou energii po dopadu na tělesa, plochy, stavební konstrukce a také osoby. 

Elektrická energie se v infrapanelu přeměňuje na tepelnou beze ztrát přímo v místě potřeby tepla, odpadají tedy ztráty ve vedení tepla např. z centrálního rozvodu tepla, ztráty u hořáku apod. 

Při správném vytápění infračervenými topnými panely je zpravidla teplota těles a ploch o něco vyšší, než teplota vzduchu. 

Dobrá tepelná pohoda tedy přichází při nižší teplotě, než u konvekčního vytápění a to znamená menší spotřebu energie. 

Mezi elektrickými přímotopnými systémy jde o nejúspornější a nejlépe regulovatelný systém.

Na primotopy.eu najdete široký sortiment sálavého vytápění, velký výběr infrapanelů, vysokoteplotních panelů, sálavé přímotopy i klasické konvektory. 

Se sálavým vytápěním máme 20 let zkušeností. Poradíme Vám způsob vytápění a regulace podle Vašich preferencí a finančních představ.