Tipy od profíků z Wrapstyle Praha na péči o Váš luxusní vůz

Možná jste si, jako mnoho milovníků automobilů, už dlouho přáli pořídit si skutečně luxusní vůz podle svých představ. A nyní se vám to konečně podařilo, ať už dlouhodobým spořením anebo třeba výhodnou koupí krásného a zachovalého kousku nebo naopak cenného veterána z druhé ruky. 

V každém případě všechny tyto typy automobilů budou vyžadovat speciální a citlivou péči a budete je muset opatrovat jako oko v hlavě. 

Jenže pak nastává otázka, jestli vyjet s vaším novým miláčkem pro vás nebude znamenat více stresu než radosti. Nicméně máme pár tipů, které vám v tomto ohledu mohou trochu pomoci.

Adekvátní údržba

Jestli není vaší celoživotní profesionální anebo hobby náplní péče o automobily či podobné aktivity, nejspíš si budete muset něco nastudovat o konkrétních postupech údržby. Je totiž úplně jasné, že na nadstandardní vůz nelze aplikovat jen tak nějaký vosk anebo ho mýt obyčejným přípravkem, vyplatí se určitě ruční mytí automobilu.

Aby vám váš vysněný parťák vydržel krásný co nejdéle, budete pravděpodobně muset investovat peníze i čas, protože některá auta zkrátka nejsou jen dopravním prostředkem, ale koníčkem a téměř členem rodiny. 

Naštěstí jistě naleznete fóra či komunity, kde vám ostatní vlastníci takových výstavních kousků rádi poradí a třeba následně navštívíte i nějaký ten sraz nebo jinou akci.

Garážování a parking

Pro shora nastíněné typy vozů je samozřejmě třeba je správně garážovat. Dobrá teplota, větrání, velikost, aby se tam dala provádět i základní údržba, s tím související osvětlení a podobně. To samozřejmě platí o všech automobilech, ale zde záleží na každém detailu. 

A co se týče parkování, pak nechat někde velmi cenné auto jen tak stát může být riskantní a znervózňující. Jenže pokud jste si ho opravdu nekoupili jen na výstavy, bude nevyhnutelné to někdy zkusit. 

Pak může pomoci zaparkovat v placeném a krytém stání, dále od všech vchodů, na místě, kde je kolem prázdno. Ne vždy to však půjde a rozhodně tím nemáte stoprocentní záruku, že odjedete bez škrábance.

Neprůstřelná ochrana

Když si přejete opravdu maximální klid, je tu jedno účinné řešení. Jde o polep automobilu ochrannou fólií, která chrání na všech místech před škrábanci a ostatními poškozeními. 

Fólie na auto je odolná a ochrání váš automobil i proti vlivům, které hrozí při jízdě samotné. Když dojde k narušení její svrchní vrstvy, umí se dokonce sama zacelit. 

Autofólie zároveň dodá autu nepřekonatelný lesk a usnadní vám i celkovou údržbu, takže ani váš nadstandardní vůz již nebude vyžadovat hodiny a hodiny leštění. Nicméně tuto náročnou službu neposkytuje jen tak někdo a už vůbec ne v potřebné kvalitě. 

Na základě recenzí a zkušeností vám můžeme doporučit společnost Wrapstyle Praha v OD Kotva na Praze 1, kde bude aplikace autofólie provedena naprosto profesionálně, bezchybně, v dohodnutém čase a s ohledem na všechna specifika vašeho vozu včetně záruky.