Tipy od prodejce lůžkovin Stanex.cz, jak lépe zvládnout nepravidelný režim spánku

Mnoho z nás se ve svém životě setká se situací, kdy má poněkud narušený či nepravidelný spánkový cyklus. Malé děti, noční směny anebo velký stres – to vše a další faktory náš spánek mohou narušovat pravidelně každou noc třeba po několik let v kuse.

Bohužel to na našem organismu a celkovém fungování zanechává evidentní stopu, nicméně tyto efekty lze zmírnit alespoň tím, že zařídíme, aby spánek mezi vyrušeními či při nahodilých klidných nocích byl co nejkvalitnější. Případně můžeme hledat jiné doplňkové varianty odpočinku.

Níže nabízíme tři možnosti, které můžete vyzkoušet při dlouhodobé nemožnosti spánek řádně „srovnat“.

  1. Nápomocné doplňky

K dobrému spánku mohou pomoci i drobné věci do ložnice. Například zatemňovací závěsy, příjemná vůně v podobě sušených bylinek anebo třeba olejů do difuzéru, případně maska na oči nebo reproduktor s bílým šumem.

Sami musíte zjistit, co funguje nejlépe právě pro vás. V každém případě vám tyto věci mohou zásadně pomoci s tím, abyste získali maximum energie z každé hodiny spánku a stejně tak je možné, že díky nim budete rychleji usínat. 

  1. Odpočinek přes den

Pokud máte tu možnost, je dobré si naordinovat pravidelné zdřímnutí přes den. To není od věci ani u osob, které spí skvěle každou noc, protože takový krátký spánek po obědě může značně zvýšit naši odpolední a večerní produktivitu a osvěžit nás jako nic jiného.

Když odpočinek navíc spojíte se zdravým využitím efektu šálku kávy, můžete být i po noční směně relativně ve formě. Avšak chce to pravidelnost a dobré podmínky pro spánek.

  1. Vylepšená postel

Nemyslíme tím pouze novou postel jako celek, ale i věci, které najdete na posteli a které vyžadují mnohem menší investici. Kvalitní přikrývky, polštáře a příjemné povlečení vhodné pro konkrétní roční období mohou udělat zázraky.

Je důležité hledat příjemné, lehké a ideálně hypoalergenní materiály, které se dají snadno udržovat a snesou pravidelné praní, popřípadě i sušení.

Čisté lůžkoviny jsou totiž dalším zásadním bodem přispívajícím k tomu, aby byl spánek nejen kvalitní, ale i zdravý a probíhal v hygienickém prostředí.

Profesionální služby

V ideálním případě můžete zkombinovat všechny tři uvedené tipy. K tomu poslednímu máme pro vás ještě bonus a tím je místo, kde můžete všechny věci zakoupit a získat vysokou kvalitu za rozumnou cenu.

Je jím obchod firmy Stanex z Písku – e-shop Stanex.cz, která šije kvalitní české lůžkoviny a má v tomto oboru mnohaleté zkušenosti. Pokud si tedy nejste jistí výběrem právě pro vaši ložnici, odpoví na všechny vaše otázky. Udělejte krok k výrazně většímu množství energie a dobré nálady ještě dnes – spánek totiž skutečně ovlivňuje téměř všechny aspekty našeho života.