Sluneční paprsky a léky se nesnášejí

Některé léky a pleťové přípravky mohou zvýšit citlivost pokožky na slunce. Zde je proto pár typů, jak se vyhnout spálení. Pravděpodobně se staráte o svoji pokožku tak, že používáte opalovací krém, čistící přípravky a vyživující krémy. Je tu ale ještě jedna věc, kterou můžete udělat pro vaši pokožku.

Zjistěte si, jaké léky přesně užíváte a zda mohou zvyšovat citlivost vaši kůže na slunce.

Léky na předpis i bez předpisu, léky proti bolesti, bylinné přípravky, parfémy, peelingové produkty a dokonce i sám ochranný krém proti slunci může zvýšit citlivost. Podráždění mohou způsobit i některé druhy potravin například citrusové ovoce.

Mimo bolesti, spálení pokožky zvyšuje výrazně riziko rakoviny kůže.

Nadměrné vystavování slunci zároveň způsobuje předčasné stárnutí pokožky, zvýrazňuje vrásky a objevují se hnědá místa.

Jak se může projevit citlivost na sluneční paprsky

Citlivost na slunce je reakce, kterou spouští sluneční ultrafialové paprsky. Jedním typem je fototoxická reakce, která se spustí v okamžiku, kdy UV záření reaguje s léky a tato sloučenina pak má na svědomí poškození pokožky. Během několika minut se obvykle objeví spálení kůže, nejpozději však po pár hodinách.

Méně běžné je fotoalergenní reakce, která nastává v důsledku styku UV paprsku a látky na kůži aplikované. Vyrážky, puchýře nebo červené skvrnky se mohou objevit už po 20 sekundách pobytu na slunci. Častěji se ale objeví 2 až 3 dny po té. Pokožka je podrážděná zejména v oblastech, které byly vystaveny slunci, ale poškození se může objevit i na jiných místech.

Reakce závisí na člověku, užívané látce, požitém množství a sluneční intenzitě. Lidé se světlou pokožkou, kteří už tak jsou velmi náchylní k podráždění kůže, jsou zároveň náchylnější k fototoxické reakci.

Obecně se předpokládá, že tmavší pokožka poskytuje určitou ochranu. Větší citlivost na slunce se projevuje také u lidí se slabší imunitou.

Následky rychle odezní, pokud je svrchní vrstva pokožky odstraněna manuálním nebo chemickým peelingem.

Velké dávky některých léků mohou vést k fototoxické reakci. Léčiva, která jsou užívána na noc, citlivost na slunce nezvyšují, jelikož jejich účinek vrcholí v noci, kdy člověk není slunci vystaven.

Jak vlastně poznáte, že jste citliví na sluneční paprsky? Pokud se spálíte rychleji a snadněji něž dříve, nebo se u vás objeví vyrážka, svědění nebo změny v pigmentaci, navštivte dermatologa.

Poraďte se rovněž se svým praktickým lékařem, zda léky, které užíváte nezvyšují citlivost na slunce.

Pokud jste na slunce citliví, nejlepší, co pro ochranu své pokožky můžete udělat je nevystavovat se přímým slunečním paprskům. To znamená žádné návštěvy solária nebo opalování na pláži, a to ani s krémem proti slunci.

Pokud není možné vyhnout se přímému slunci, používejte opalovací krém s ochranným faktorem nejméně SPF 15. Spíše si ale vyberte s vyšším. Aplikujte ho co 20 až 30 minut a po koupání vždy. Pamatujte na to, že některé ultrafialové paprsky mohou proniknout i sklem, což znamená, že se můžete spálit například i při řízení automobilu.

Nevíte jaký opalovací přípravek si vybrat? Podle dermatologů je vhodné vybrat si ten, který chrání jak proti paprskům UVA, tak UVB. Hodnota SPF ukazuje účinnost ochrany proti UVB paprskům, které poškozují svrchní vrstvu pokožky a způsobují její spálení. Paprsky UVA pronikají do střední vrstvy pokožky a často reagují právě s léky, které užíváte.

Kromě ochranných přípravků je vhodně se vyvarovat pobytu na slunci mezi 10 a 16 hodinou, kdy je ultrafialové záření nejsilnější, noste pokrývku hlavy, sluneční brýle a zůstávejte ve stínu.

Pokud máte podrážděnou pokožku ze slunce, zkuste různé chladivé přípravky. S alergickou reakcí vám poradí váš lékař.

Jaká je ochrana dětí před sluncem

Vzhledem k tomu, že dětská pokožka je tenká a citlivá, je nutné ji obzvlášť chránit před slunečními paprsky. Podle dosavadních průzkumů je spálení dětské pokožky velmi nebezpečné a zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Čím výš v horách a čím blíže k rovníku, tím je také slunce nebezpečnější. Především v době mezi 11-15 hodinou je podíl škodlivých ultrafialových paprsků velmi vysoký. Děti mladší 3 let by se nikdy neměly vystavovat přímému slunci. Malé děti je potřeba kromě opalovacích krémů chránit také šaty a pokrývkou hlavy. Mokré bavlněné šaty propouštějí ještě 20% slunečních paprsků, suché 6%. Z tohoto důvodu se doporučuje krémovat děti i pod šaty nebo slunečníkem.

Slunce ano, ale opatrně

I přes všechny pozitivní účinky, které slunce má, bychom měli při pobytu dětí na slunci respektovat určitá pravidla. Již v minulosti byla prokázána přímá souvislost mezi opalováním dětí a pozdější rakovinou kůže v dospělosti. Děti je nutné co nejdříve poučit, jak se mají při pobytu na sluníčku chovat. Zejména kojenci by na přímém slunci neměli pobývat zcela určitě vůbec. U miminek totiž nefunguje přirozená ochrana proti UV záření, protože látka melanin se tvoří u dětí až později a přirozená ochrana dětské pokožky se zvyšuje až postupně. Batolata mohou být na sluníčku zhruba hodinu denně, a to nejlépe při hře nebo procházkách. V žádném případě není vhodné dítě opalovat, tak je opalují dospělí.

Používání krémů

Jestliže jdeme s dítětem na slunce, musíme také volit tu správnou denní dobu. Rozhodně je nevhodné pobývat s dětmi na slunci mezi 11 a 14 hodinou, protože to je sluníčko obzvlášť intenzivní. V každém případě však dáme dětem čepici, sluneční brýle a natřeme je dětskými ochrannými krémy. Děti potřebují totiž speciální ochranné krémy s vyšším ochranným faktorem, který odpovídá jejich fototypu. Kromě toho, že hrozí spálení dětské pokožky, hrozí také i úpal.

Spálená pokožka

Naše kůže má paměť, do které se zapisují všechna poškození. Když se však dítě nedopatřením spálí, musíme jej okamžitě přemístit do stínu a tělíčko ochlazujeme chladnou vodou. Pokud se na kůži objeví puchýřky, sprchujeme postižené místo pod sprchou asi patnáct minut. Při bolestech hlavy a závratích se však raději poraďte se svým dětským lékařem. Nikdy byste však neměli nechávat dítě na slunci tak dlouho, aby mělo puchýřky naplněné bílou tekutinou! Připravili byste sobě i dítěti těžké chvilky do té doby, než se pokožka zregeneruje.

Pupínky z horka

Pupínky se objevují především v teplých zemích a i když jsou neškodné, zaznamenáváme na kůži nepříjemný pocit. Velmi typické je větší množství pupínků především v horních partiích těla, v podpaží, v loketním ohbí a také v pase. Po těchto pupíncích se mohou někdy objevit také nesvědící uzlinky v barvě kůže. V případě nepříjemného svědění se doporučuje sprchování chladnou vodou, opatrné osušení a nanášení chladících roztoků a pudrů.

Sluneční alergie

Sluneční alergie postihuje zejména mladé ženy a to na jaře nebo při první dovolené na slunci. Odborníci hovoří o polymorfní světelné dermatóze. Sluneční alergie se nesmí zaměňovat za spálení pokožky. Příčinou je vysoká citlivost na ultrafialové paprsky. V některých případech může lékař předepsat antihistaminika a při zvlášť těžkých reakcích se předepisuje krém proti zánětům. Dobrým pomocníkem může být beta -karoten v tabletách.

Puchýře

Na dovolené obvykle hodně sportujeme a existuje tak zvýšené riziko vzniku puchýřků,oděrek a pohmožděnin. Tenké puchýře se zpravidla vytvářejí na nártech, prsech nebo kloubech. Puchýře jsou zpočátku sterilní, a proto se nedoporučuje jejich ztrhávání. Větší se mohou otevřít, ale kůže na nich se nechává. Kůži kolem zavřených puchýřů očistíme antiseptickým roztokem, necháme zaschnout a přilepíme náplast. Pouze velké nenapravitelné puchýře opatrně odstřihneme po dezinfekci čistými nůžkami a převážeme.

Vlasy a vodní sporty

Pálivé slunce, horko a voda mění strukturu vlasu, který se později láme, štěpí a začíná blednout. Především blondýny by měly nosit pokrývku hlavy a měly by o vlasy dobře pečovat, ale je příliš zatěžovat kartáčováním a umýváním. Chlorovaná voda na koupalištích vlasům škodí, světlé vlasy se mohou zabarvit do zelena.

Chronická kožní nemoc

V případě, že trpíme nějakou chronickou kožní nemocí, (atopickým ekzémem, lupénkou a podobně) tak se naše pokožka zlepší, v případě akné, tomu však bývá právě naopak. Vřídky silně svědí, a proto bychom v případě, že jedem na letní dovolenou, měli pokožku náležitě předem připravit. Vyzkoušejte následující tipy:

 • Zhruba 5 dní předem a v průběhu prvních dní slunění bychom měli přejít na výrobky, které nebudou obsahovat lipidy a emulgátory.
 • Volíme raději opalovací krémy na bázi gelů.
 • Měli bychom používat širokospektrální sluneční filtr s vysokým stupněm ochrany proti světlu.
 • V případě větších potíží bychom měli raději vyhledat stín.

——————————————————————————————————–

Profesionální linkbuilding a kvalitní zpětné odkazy na více 800 webových stránkách s vysokým DR.

Kontaktujte nás: info@aplikant.cz

Seznam webových stránek pro linkbuilding a SEO URL cílové webové stránky
AKTUALITY webové stránky
Aktuality.AktivMedia.cz https://aktuality.aktivmedia.cz
Aktuality.BlackPress.cz https://aktuality.blackpress.cz
Aktuality.BluePress.cz https://aktuality.bluepress.cz
Aktuality.CityPress.cz https://aktuality.citypress.cz
Aktuality.Click24.cz https://aktuality.click24.cz
Aktuality.Czech-News.cz https://aktuality.czech-news.cz
Aktuality.Czech-Zpravodaj.cz https://aktuality.czech-zpravodaj.cz
Aktuality.Data-Press.cz https://aktuality.data-press.cz
Aktuality.Digital-Info.cz https://aktuality.digital-info.cz
Aktuality.Digital-Media.cz https://aktuality.digital-media.cz
Aktuality.Digital-News.cz https://aktuality.digital-news.cz
Aktuality.Digital-Press.cz https://aktuality.digital-press.cz
Aktuality.DigitalMagazin.cz https://aktuality.digitalmagazin.cz
Aktuality.DigitalniZpravodaj.cz https://aktuality.digitalnizpravodaj.cz
Aktuality.ExpertMag.cz https://aktuality.expertmag.cz
Aktuality.ExpertMedia.cz https://aktuality.expertmedia.cz
Aktuality.Expres24.cz https://aktuality.expres24.cz
Aktuality.ExpresMag.cz https://aktuality.expresmag.cz
Aktuality.GigaPress.cz https://aktuality.gigapress.cz
Aktuality.Global24.cz https://aktuality.global24.cz
Aktuality.GoldMedia.cz https://aktuality.goldmedia.cz
Aktuality.Guru24.cz https://aktuality.guru24.cz
Aktuality.i-Justice.cz https://aktuality.i-justice.cz
Aktuality.i-Mag.cz https://aktuality.i-mag.cz
Aktuality.i-Novinar.cz https://aktuality.i-novinar.cz
Aktuality.i-Portal.cz https://aktuality.i-portal.cz
Aktuality.i-Zpravodaj.cz https://aktuality.i-zpravodaj.cz
Aktuality.Info-Media.cz https://aktuality.info-media.cz
Aktuality.Info-Press.cz https://aktuality.info-press.cz
Aktuality.Info-Zpravodaj.cz https://aktuality.info-zpravodaj.cz
Aktuality.Informacni-Buletin.cz https://aktuality.informacni-buletin.cz
Aktuality.Informacni-Tydenik.cz https://aktuality.informacni-tydenik.cz
Aktuality.Informacni-Zpravodaj.cz https://aktuality.informacni-zpravodaj.cz
Aktuality.Informatik24.cz https://aktuality.informatik24.cz
Aktuality.MaxPress.cz https://aktuality.maxpress.cz
Aktuality.Media-Info.cz https://aktuality.media-info.cz
Aktuality.Media-Magazin.cz https://aktuality.media-magazin.cz
Aktuality.Media-News.cz https://aktuality.media-news.cz
Aktuality.Media-Press.cz https://aktuality.media-press.cz
Aktuality.Medial24.cz https://aktuality.media24.cz
Aktuality.MediaMag.cz https://aktuality.mediamag.cz
Aktuality.MediaMagazin.cz https://aktuality.mediamagazin.cz
Aktuality.MetroPress.cz https://aktuality.metropress.cz
Aktuality.MoonMedia.cz https://aktuality.moonmedia.cz
Aktuality.NovinkyCZ.cz https://aktuality.novinkycz.cz
Aktuality.Press-Centrum.cz https://aktuality.press-centrum.cz
Aktuality.Press-Point.cz https://aktuality.press-point.cz
Aktuality.Press-Portal.cz https://aktuality.press-portal.cz
Aktuality.Press-Zpravodaj.cz https://aktuality.press-zpravodaj.cz
Aktuality.Press24.cz https://aktuality.press24.cz
Aktuality.PressMag.cz https://aktuality.pressmag.cz
Aktuality.PressMarket.cz https://aktuality.pressmarket.cz
Aktuality.PressPress.cz https://aktuality.presspress.cz
Aktuality.Prima-Media.cz https://aktuality.prima-media.cz
Aktuality.PrimaExpres.cz https://aktuality.primaexpres.cz
Aktuality.Profi-Media.cz https://aktuality.profi-media.cz
Aktuality.Recenze-Firem.cz https://aktuality.recenze-firem.cz
Aktuality.RedPress.cz https://aktuality.redpress.cz
Aktuality.Star-Media.cz https://aktuality.star-media.cz
Aktuality.Tip-Press.cz https://aktuality.tip-press.cz
Aktuality.Tip-Zpravodaj.cz https://aktuality.tip-zpravodaj.cz
Aktuality.TipMedia.cz https://aktuality.tipmedia.cz
Aktuality.TipZpravodaj.cz https://aktuality.tipzpravodaj.cz
Aktuality.Top-Zpravodaj.cz https://aktuality.top-zpravodaj.cz
Aktuality.Top-Zpravodajstvi.cz https://aktuality.top-zpravodajstvi.cz
Aktuality.TopZpravodaj.cz https://aktuality.topzpravodaj.cz
Aktuality.TrendMag.cz https://aktuality.trendmag.cz
Aktuality.TwinMedia.cz https://aktuality.twinmedia.cz
Aktuality.Zlinsko-Info.cz https://aktuality.zlinsko-info.cz
Aktuality.Zpravodajstvi-Info.cz https://aktuality.zpravodajstvi-info.cz
INFORMACE webové stránky
Informace.AktivMedia.cz https://informace.aktivmedia.cz
Informace.BlackPress.cz https://informace.blackpress.cz
Informace.BluePress.cz https://informace.bluepress.cz
Informace.CityPress.cz https://informace.citypress.cz
Informace.Click24.cz https://informace.click24.cz
Informace.Czech-News.cz https://informace.czech-news.cz
Informace.Czech-Zpravodaj.cz https://informace.czech-zpravodaj.cz
Informace.Data-Press.cz https://informace.data-press.cz
Informace.Digital-Info.cz https://informace.digital-info.cz
Informace.Digital-Media.cz https://informace.digital-media.cz
Informace.Digital-News.cz https://informace.digital-news.cz
Informace.Digital-Press.cz https://informace.digital-press.cz
Informace.DigitalniZpravodaj.cz https://informace.digitalnizpravodaj.cz
Informace.ExpertMag.cz https://informace.expertmag.cz
Informace.ExpertMedia.cz https://informace.expertmedia.cz
Informace.Expres24.cz https://informace.expres24.cz
Informace.ExpresMag.cz https://informace.expresmag.cz
Informace.GigaPress.cz https://informace.gigapress.cz
Informace.Global24.cz https://informace.global24.cz
Informace.GoldMedia.cz https://informace.goldmedia.cz
Informace.Guru24.cz https://informace.guru24.cz
Informace.i-Justice.cz https://informace.i-justice.cz
Informace.i-Mag.cz https://informace.i-mag.cz
Informace.i-Novinar.cz https://informace.i-novinar.cz
Informace.i-Portal.cz https://informace.i-portal.cz
Informace.i-Zpravodaj.cz https://informace.i-zpravodaj.cz
Informace.Info-Media.cz https://informace.info-media.cz
Informace.Info-Press.cz https://informace.info-press.cz
Informace.Info-Zpravodaj.cz https://informace.info-zpravodaj.cz
Informace.Informacni-Buletin.cz https://informace.informacni-buletin.cz
Informace.Informacni-Tydenik.cz https://informace.informacni-tydenik.cz
Informace.Informacni-Zpravodaj.cz https://informace.informacni-zpravodaj.cz
Informace.Informatik24.cz https://informace.informatik24.cz
Informace.MaxPress.cz https://informace.maxpress.cz
Informace.Media-Info.cz https://informace.media-info.cz
Informace.Media-Magazin.cz https://informace.media-magazin.cz
Informace.Media-News.cz https://informace.media-news.cz
Informace.Media-Press.cz https://informace.media-press.cz
Informace.Medial24.cz https://informace.medial24.cz
Informace.MediaMag.cz https://informace.mediamag.cz
Informace.MediaMagazin.cz https://informace.mediamagazin.cz
Informace.MetroPress.cz https://informace.metropress.cz
Informace.MoonMedia.cz https://informace.moonmedia.cz
Informace.NovinkyCZ.cz https://informace.novinkycz.cz
Informace.Press-Centrum.cz https://informace.press-centrum.cz
Informace.Press-Point.cz https://informace.press-point.cz
Informace.Press-Portal.cz https://informace.press-portal.cz
Informace.Press-Zpravodaj.cz https://informace.press-zpravodaj.cz
Informace.Press24.cz https://informace.press24.cz
Informace.PressMag.cz https://informace.pressmag.cz
Informace.PressMarket.cz https://informace.pressmarket.cz
Informace.PressPress.cz https://informace.presspress.cz
Informace.Prima-Media.cz https://informace.prima-media.cz
Informace.PrimaExpres.cz https://informace.primaexpres.cz
Informace.Profi-Media.cz https://informace.profi-media.cz
Informace.Recenze-Firem.cz https://informace.recenze-firem.cz
Informace.RedPress.cz https://informace.redpress.cz
Informace.Star-Media.cz https://informace.star-media.cz
Informace.Tip-Press.cz https://informace.tip-press.cz
Informace.Tip-Zpravodaj.cz https://informace.tip-zpravodaj.cz
Informace.TipMedia.cz https://informace.tipmedia.cz
Informace.TipZpravodaj.cz https://informace.tipzpravodaj.cz
Informace.Top-Zpravodaj.cz https://informace.top-zpravodaj.cz
Informace.Top-Zpravodajstvi.cz https://informace.top-zpravodajstvi.cz
Informace.TrendMag.cz https://informace.trendmag.cz
Informace.TwinMedia.cz https://informace.twinmedia.cz
Informace.Zlinsko-Info.cz https://informace.zlinsko-info.cz
Informace.Zpravodajstvi-Info.cz https://informace.zpravodajstvi-info.cz
PENÍZE webové stránky
Penize.AktivMedia.cz https://penize.aktivmedia.cz
Penize.BlackPress.cz https://penize.blackpress.cz
Penize.BluePress.cz https://penize.bluepress.cz
Penize.CityPress.cz https://penize.citypress.cz
Penize.Click24.cz https://penize.click24.cz
Penize.Czech-News.cz https://penize.czech-news.cz
Penize.Czech-Zpravodaj.cz https://penize.czech-zpravodaj.cz
Penize.Data-Press.cz https://penize.data-press.cz
Penize.Digital-Info.cz https://penize.digital-info.cz
Penize.Digital-Media.cz https://penize.digital-media.cz
Penize.Digital-News.cz https://penize.digital-news.cz
Penize.Digital-Press.cz https://penize.digital-press.cz
Penize.DigitalniZpravodaj.cz https://penize.digitalnizpravodaj.cz
Penize.ExpertMag.cz https://penize.expertmag.cz
Penize.ExpertMedia.cz https://penize.expertmedia.cz
Penize.Expres24.cz https://penize.expres24.cz
Penize.ExpresMag.cz https://penize.expresmag.cz
Penize.GigaPress.cz https://penize.gigapress.cz
Penize.Global24.cz https://penize.global24.cz
Penize.GoldMedia.cz https://penize.goldmedia.cz
Penize.Guru24.cz https://penize.guru24.cz
Penize.i-Justice.cz https://penize.i-justice.cz
Penize.i-Mag.cz https://penize.i-mag.cz
Penize.i-Novinar.cz https://penize.i-novinar.cz
Penize.i-Portal.cz https://penize.i-portal.cz
Penize.i-Zpravodaj.cz https://penize.i-zpravodaj.cz
Penize.Info-Media.cz https://penize.info-media.cz
Penize.Info-Press.cz https://penize.info-press.cz
Penize.Info-Zpravodaj.cz https://penize.info-zpravodaj.cz
Penize.Informacni-Buletin.cz https://penize.informacni-buletin.cz
Penize.Informacni-Tydenik.cz https://penize.informacni-tydenik.cz
Penize.Informacni-Zpravodaj.cz https://penize.informacni-zpravodaj.cz
Penize.Informatik24.cz https://penize.informatik24.cz
Penize.MaxPress.cz https://penize.maxpress.cz
Penize.Media-Info.cz https://penize.media-info.cz
Penize.Media-Magazin.cz https://penize.media-magazin.cz
Penize.Media-News.cz https://penize.media-news.cz
Penize.Media-Press.cz https://penize.media-press.cz
Penize.Medial24.cz https://penize.medial24.cz
Penize.MediaMag.cz https://penize.mediamag.cz
Penize.MediaMagazin.cz https://penize.mediamagazin.cz
Penize.MetroPress.cz https://penize.metropress.cz
Penize.MoonMedia.cz https://penize.moonmedia.cz
Penize.NovinkyCZ.cz https://penize.novinkycz.cz
Penize.Press-Centrum.cz https://penize.press-centrum.cz
Penize.Press-Point.cz https://penize.press-point.cz
Penize.Press-Portal.cz https://penize.press-portal.cz
Penize.Press-Zpravodaj.cz https://penize.press-zpravodaj.cz
Penize.Press24.cz https://penize.press24.cz
Penize.PressMag.cz https://penize.pressmag.cz
Penize.PressMarket.cz https://penize.pressmarket.cz
Penize.PressPress.cz https://penize.presspress.cz
Penize.Prima-Media.cz https://penize.prima-media.cz
Penize.PrimaExpres.cz https://penize.primaexpres.cz
Penize.Profi-Media.cz https://penize.profi-media.cz
Penize.Recenze-Firem.cz https://penize.recenze-firem.cz
Penize.RedPress.cz https://penize.redpress.cz
Penize.Star-Media.cz https://penize.star-media.cz
Penize.Tip-Press.cz https://penize.tip-press.cz
Penize.Tip-Zpravodaj.cz https://penize.tip-zpravodaj.cz
Penize.TipMedia.cz https://penize.tipmedia.cz
Penize.TipZpravodaj.cz https://penize.tipzpravodaj.cz
Penize.Top-Zpravodaj.cz https://penize.top-zpravodaj.cz
Penize.Top-Zpravodajstvi.cz https://penize.top-zpravodajstvi.cz
Penize.TopZpravodaj.cz https://penize.topzpravodaj.cz
Penize.TrendMag.cz https://penize.trendmag.cz
Penize.TwinMedia.cz https://penize.twinmedia.cz
Penize.Zlinsko-Info.cz https://penize.zlinsko-info.cz
Penize.Zpravodajstvi-Info.cz https://penize.zpravodajstvi-info.cz
Penize.BlackPress.cz https://penize.blackpress.cz
Penize.Media-News.cz https://penize.media-news.cz
NOVINKY webové stránky
Novinky.AktivMedia.cz https://novinky.aktivmedia.cz
Novinky.BlackPress.cz https://novinky.blackpress.cz
Novinky.BluePress.cz https://novinky.bluepress.cz
Novinky.CityPress.cz https://novinky.citypress.cz
Novinky.Click24.cz https://novinky.click24.cz
Novinky.Czech-News.cz https://novinky.czech-news.cz
Novinky.Czech-Zpravodaj.cz https://novinky.czech-zpravodaj.cz
Novinky.Data-Press.cz https://novinky.data-press.cz
Novinky.Digital-Info.cz https://novinky.digital-info.cz
Novinky.Digital-Media.cz https://novinky.digital-media.cz
Novinky.Digital-News.cz https://novinky.digital-news.cz
Novinky.Digital-Press.cz https://novinky.digital-press.cz
Novinky.DigitalniZpravodaj.cz https://novinky.digitalnizpravodaj.cz
Novinky.ExpertMag.cz https://novinky.expertmag.cz
Novinky.ExpertMedia.cz https://novinky.expertmedia.cz
Novinky.Expres24.cz https://novinky.expres24.cz
Novinky.ExpresMag.cz https://novinky.expresmag.cz
Novinky.GigaPress.cz https://novinky.gigapress.cz
Novinky.Global24.cz https://novinky.global24.cz
Novinky.GoldMedia.cz https://novinky.goldmedia.cz
Novinky.Guru24.cz https://novinky.guru24.cz
Novinky.i-Justice.cz https://novinky.i-justice.cz
Novinky.i-Mag.cz https://novinky.i-mag.cz
Novinky.i-Novinar.cz https://novinky.i-novinar.cz
Novinky.i-Portal.cz https://novinky.i-portal.cz
Novinky.i-Zpravodaj.cz https://novinky.i-zpravodaj.cz
Novinky.Info-Media.cz https://novinky.info-media.cz
Novinky.Info-Press.cz https://novinky.info-press.cz
Novinky.Info-Zpravodaj.cz https://novinky.info-zpravodaj.cz
Novinky.Informacni-Buletin.cz https://novinky.informacni-buletin.cz
Novinky.Informacni-Tydenik.cz https://novinky.informacni-tydenik.cz
Novinky.Informacni-Zpravodaj.cz https://novinky.informacni-zpravodaj.cz
Novinky.Informatik24.cz https://novinky.informatik24.cz
Novinky.MaxPress.cz https://novinky.maxpress.cz
Novinky.Media-Info.cz https://novinky.media-info.cz
Novinky.Media-Magazin.cz https://novinky.media-magazin.cz
Novinky.Media-News.cz https://novinky.media-news.cz
Novinky.Media-Press.cz https://novinky.media-press.cz
Novinky.Medial24.cz https://novinky.medial24.cz
Novinky.MediaMag.cz https://novinky.mediamag.cz
Novinky.MediaMagazin.cz https://novinky.mediamagazin.cz
Novinky.MetroPress.cz https://novinky.metropress.cz
Novinky.MoonMedia.cz https://novinky.moonmedia.cz
Novinky.NovinkyCZ.cz https://novinky.novinkycz.cz
Novinky.Press-Centrum.cz https://novinky.press-centrum.cz
Novinky.Press-Point.cz https://novinky.press-point.cz
Novinky.Press-Portal.cz https://novinky.press-portal.cz
Novinky.Press-Zpravodaj.cz https://novinky.press-zpravodaj.cz
Novinky.Press24.cz https://novinky.press24.cz
Novinky.PressMag.cz https://novinky.pressmag.cz
Novinky.PressMarket.cz https://novinky.pressmarket.cz
Novinky.PressPress.cz https://novinky.presspress.cz
Novinky.Prima-Media.cz https://novinky.prima-media.cz
Novinky.PrimaExpres.cz https://novinky.primaexpres.cz
Novinky.Profi-Media.cz https://novinky.profi-media.cz
Novinky.Recenze-Firem.cz https://novinky.recenze-firem.cz
Novinky.RedPress.cz https://novinky.redpress.cz
Novinky.Star-Media.cz https://novinky.star-media.cz
Novinky.Tip-Press.cz https://novinky.tip-press.cz
Novinky.Tip-Zpravodaj.cz https://novinky.tip-zpravodaj.cz
Novinky.TipMedia.cz https://novinky.tipmedia.cz
Novinky.TipZpravodaj.cz https://novinky.tipzpravodaj.cz
Novinky.Top-Zpravodaj.cz https://novinky.top-zpravodaj.cz
Novinky.Top-Zpravodajstvi.cz https://novinky.top-zpravodajstvi.cz
Novinky.TrendMag.cz https://novinky.trendmag.cz
Novinky.TwinMedia.cz https://novinky.twinmedia.cz
Novinky.Zlinsko-Info.cz https://novinky.zlinsko-info.cz
Novinky.Zpravodajstvi-Info.cz https://novinky.zpravodajstvi-info.cz
BUSINESS webové stránky
Business.AktivMedia.cz https://business.aktivmedia.cz
Business.BlackPress.cz https://business.blackpress.cz
Business.BluePress.cz https://business.bluepress.cz
Business.CityPress.cz https://business.citypress.cz
Business.Click24.cz https://business.click24.cz
Business.Czech-News.cz https://business.czech-news.cz
Business.Czech-Zpravodaj.cz https://business.czech-zpravodaj.cz
Business.Data-Press.cz https://business.data-press.cz
Business.Digital-Info.cz https://business.digital-info.cz
Business.Digital-Media.cz https://business.digital-media.cz
Business.Digital-News.cz https://business.digital-news.cz
Business.Digital-Press.cz https://business.digital-press.cz
Business.DigitalniZpravodaj.cz https://business.digitalnizpravodaj.cz
Business.ExpertMag.cz https://business.expertmag.cz
Business.ExpertMedia.cz https://business.expertmedia.cz
Business.Expres24.cz https://business.expres24.cz
Business.ExpresMag.cz https://business.expresmag.cz
Business.GigaPress.cz https://business.gigapress.cz
Business.Global24.cz https://business.global24.cz
Business.GoldMedia.cz https://business.goldmedia.cz
Business.Guru24.cz https://business.guru24.cz
Business.i-Justice.cz https://business.i-justice.cz
Business.i-Mag.cz https://business.i-mag.cz
Business.i-Novinar.cz https://business.i-novinar.cz
Business.i-Portal.cz https://business.i-portal.cz
Business.i-Zpravodaj.cz https://business.i-zpravodaj.cz
Business.Info-Media.cz https://business.info-media.cz
Business.Info-Press.cz https://business.info-press.cz
Business.Info-Zpravodaj.cz https://business.info-zpravodaj.cz
Business.Informacni-Buletin.cz https://business.informacni-buletin.cz
Business.Informacni-Tydenik.cz https://business.informacni-tydenik.cz
Business.Informacni-Zpravodaj.cz https://business.informacni-zpravodaj.cz
Business.Informatik24.cz https://business.informatik24.cz
Business.MaxPress.cz https://business.maxpress.cz
Business.Media-Info.cz https://business.media-info.cz
Business.Media-Magazin.cz https://business.media-magazin.cz
Business.Media-News.cz https://business.media-news.cz
Business.Media-Press.cz https://business.media-press.cz
Business.Medial24.cz https://business.medial24.cz
Business.MediaMag.cz https://business.mediamag.cz
Business.MediaMagazin.cz https://business.mediamagazin.cz
Business.MetroPress.cz https://business.metropress.cz
Business.MoonMedia.cz https://business.moonmedia.cz
Business.NovinkyCZ.cz https://business.novinkycz.cz
Business.Press-Centrum.cz https://business.press-centrum.cz
Business.Press-Point.cz https://business.press-point.cz
Business.Press-Portal.cz https://business.press-portal.cz
Business.Press-Zpravodaj.cz https://business.press-zpravodaj.cz
Business.Press24.cz https://business.press24.cz
Business.PressMag.cz https://business.pressmag.cz
Business.PressMarket.cz https://business.pressmarket.cz
Business.PressPress.cz https://business.presspress.cz
Business.Prima-Media.cz https://business.prima-media.cz
Business.PrimaExpres.cz https://business.primaexpres.cz
Business.Profi-Media.cz https://business.profi-media.cz
Business.Recenze-Firem.cz https://business.recenze-firem.cz
Business.RedPress.cz https://business.redpress.cz
Business.Star-Media.cz https://business.star-media.cz
Business.Tip-Press.cz https://business.tip-press.cz
Business.Tip-Zpravodaj.cz https://business.tip-zpravodaj.cz
Business.TipMedia.cz https://business.tipmedia.cz
Business.TipZpravodaj.cz https://business.tipzpravodaj.cz
Business.Top-Zpravodaj.cz https://business.top-zpravodaj.cz
Business.Top-Zpravodajstvi.cz https://business.top-zpravodajstvi.cz
Business.TrendMag.cz https://business.trendmag.cz
Business.TwinMedia.cz https://business.twinmedia.cz
Business.Zlinsko-Info.cz https://business.zlinsko-info.cz
Business.Zpravodajstvi-Info.cz https://business.zpravodajstvi-info.cz
REPORTÉR webové stránky
Reporter.AktivMedia.cz https://reporter.aktivmedia.cz
Reporter.BlackPress.cz https://reporter.blackpress.cz
Reporter.BluePress.cz https://reporter.bluepress.cz
Reporter.CityPress.cz https://reporter.citypress.cz
Reporter.Click24.cz https://reporter.click24.cz
Reporter.Czech-News.cz https://reporter.czech-news.cz
Reporter.Czech-Zpravodaj.cz https://reporter.czech-zpravodaj.cz
Reporter.Data-Press.cz https://reporter.data-press.cz
Reporter.Digital-Info.cz https://reporter.digital-info.cz
Reporter.Digital-Media.cz https://reporter.digital-media.cz
Reporter.Digital-News.cz https://reporter.digital-news.cz
Reporter.Digital-Press.cz https://reporter.digital-press.cz
Reporter.DigitalniZpravodaj.cz https://reporter.digitalnizpravodaj.cz
Reporter.ExpertMag.cz https://reporter.expertmag.cz
Reporter.ExpertMedia.cz https://reporter.expertmedia.cz
Reporter.Expres24.cz https://reporter.expres24.cz
Reporter.ExpresMag.cz https://reporter.expresmag.cz
Reporter.GigaPress.cz https://reporter.gigapress.cz
Reporter.Global24.cz https://reporter.global24.cz
Reporter.GoldMedia.cz https://reporter.goldmedia.cz
Reporter.Guru24.cz https://reporter.guru24.cz
Reporter.i-Justice.cz https://reporter.i-justice.cz
Reporter.i-Mag.cz https://reporter.i-mag.cz
Reporter.i-Novinar.cz https://reporter.i-novinar.cz
Reporter.i-Portal.cz https://reporter.i-portal.cz
Reporter.i-Zpravodaj.cz https://reporter.i-zpravodaj.cz
Reporter.Info-Media.cz https://reporter.info-media.cz
Reporter.Info-Press.cz https://reporter.info-press.cz
Reporter.Info-Zpravodaj.cz https://reporter.info-zpravodaj.cz
Reporter.Informacni-Buletin.cz https://reporter.informacni-buletin.cz
Reporter.Informacni-Tydenik.cz https://reporter.informacni-tydenik.cz
Reporter.Informacni-Zpravodaj.cz https://reporter.informacni-zpravodaj.cz
Reporter.Informatik24.cz https://reporter.informatik24.cz
Reporter.MaxPress.cz https://reporter.maxpress.cz
Reporter.Media-Info.cz https://reporter.media-info.cz
Reporter.Media-Magazin.cz https://reporter.media-magazin.cz
Reporter.Media-News.cz https://reporter.media-news.cz
Reporter.Media-Press.cz https://reporter.media-press.cz
Reporter.Medial24.cz https://reporter.medial24.cz
Reporter.MediaMag.cz https://reporter.mediamag.cz
Reporter.MediaMagazin.cz https://reporter.mediamagazin.cz
Reporter.MetroPress.cz https://reporter.metropress.cz
Reporter.MoonMedia.cz https://reporter.moonmedia.cz
Reporter.NovinkyCZ.cz https://reporter.novinkycz.cz
Reporter.Press-Centrum.cz https://reporter.press-centrum.cz
Reporter.Press-Point.cz https://reporter.press-point.cz
Reporter.Press-Portal.cz https://reporter.press-portal.cz
Reporter.Press-Zpravodaj.cz https://reporter.press-zpravodaj.cz
Reporter.Press24.cz https://reporter.press24.cz
Reporter.PressMag.cz https://reporter.pressmag.cz
Reporter.PressMarket.cz https://reporter.pressmarket.cz
Reporter.PressPress.cz https://reporter.presspress.cz
Reporter.Prima-Media.cz https://reporter.prima-media.cz
Reporter.PrimaExpres.cz https://reporter.primaexpres.cz
Reporter.Profi-Media.cz https://reporter.profi-media.cz
Reporter.Recenze-Firem.cz https://reporter.recenze-firem.cz
Reporter.RedPress.cz https://reporter.redpress.cz
Reporter.Star-Media.cz https://reporter.star-media.cz
Reporter.Tip-Press.cz https://reporter.tip-press.cz
Reporter.Tip-Zpravodaj.cz https://reporter.tip-zpravodaj.cz
Reporter.TipMedia.cz https://reporter.tipmedia.cz
Reporter.TipZpravodaj.cz https://reporter.tipzpravodaj.cz
Reporter.Top-Zpravodaj.cz https://reporter.top-zpravodaj.cz
Reporter.Top-Zpravodajstvi.cz https://reporter.top-zpravodajstvi.cz
Reporter.TrendMag.cz https://reporter.trendmag.cz
Reporter.TwinMedia.cz https://reporter.twinmedia.cz
Reporter.Zlinsko-Info.cz https://reporter.zlinsko-info.cz
Reporter.Zpravodajstvi-Info.cz https://reporter.zpravodajstvi-info.cz
PUBLIC RELATIONS webové stránky
PR.AktivMedia.cz https://pr.aktivmedia.cz
PR.BlackPress.cz https://pr.blackpress.cz
PR.BluePress.cz https://pr.bluepress.cz
PR.CityPress.cz https://pr.citypress.cz
PR.Click24.cz https://pr.click24.cz
PR.Czech-News.cz https://pr.czech-news.cz
PR.Czech-Zpravodaj.cz https://pr.czech-zpravodaj.cz
PR.Data-Press.cz https://pr.data-press.cz
PR.Digital-Info.cz https://pr.digital-info.cz
PR.Digital-Media.cz https://pr.digital-media.cz
PR.Digital-News.cz https://pr.digital-news.cz
PR.Digital-Press.cz https://pr.digital-press.cz
PR.DigitalniZpravodaj.cz https://pr.digitalnizpravodaj.cz
PR.ExpertMag.cz https://pr.expertmag.cz
PR.ExpertMedia.cz https://pr.expertmedia.cz
PR.Expres24.cz https://pr.expres24.cz
PR.ExpresMag.cz https://pr.expresmag.cz
PR.GigaPress.cz https://pr.gigapress.cz
PR.Global24.cz https://pr.global24.cz
PR.GoldMedia.cz https://pr.goldmedia.cz
PR.Guru24.cz https://pr.guru24.cz
PR.i-Justice.cz https://pr.i-justice.cz
PR.i-Mag.cz https://pr.i-mag.cz
PR.i-Novinar.cz https://pr.i-novinar.cz
PR.i-Portal.cz https://pr.i-portal.cz
PR.i-Zpravodaj.cz https://pr.i-zpravodaj.cz
PR.Info-Media.cz https://pr.info-media.cz
PR.Info-Press.cz https://pr.info-press.cz
PR.Info-Zpravodaj.cz https://pr.info-zpravodaj.cz
PR.Informacni-Buletin.cz https://pr.informacni-buletin.cz
PR.Informacni-Tydenik.cz https://pr.informacni-tydenik.cz
PR.Informacni-Zpravodaj.cz https://pr.informacni-zpravodaj.cz
PR.Informatik24.cz https://pr.informatik24.cz
PR.MaxPress.cz https://pr.maxpress.cz
PR.Media-Info.cz https://pr.media-info.cz
PR.Media-Magazin.cz https://pr.media-magazin.cz
PR.Media-News.cz https://pr.media-news.cz
PR.Media-Press.cz https://pr.media-press.cz
PR.Medial24.cz https://pr.medial24.cz
PR.MediaMag.cz https://pr.mediamag.cz
PR.MediaMagazin.cz https://pr.mediamagazin.cz
PR.MetroPress.cz https://pr.metropress.cz
PR.MoonMedia.cz https://pr.moonmedia.cz
PR.NovinkyCZ.cz https://pr.novinkycz.cz
PR.Press-Centrum.cz https://pr.press-centrum.cz
PR.Press-Point.cz https://pr.press-point.cz
PR.Press-Portal.cz https://pr.press-portal.cz
PR.Press-Zpravodaj.cz https://pr.press-zpravodaj.cz
PR.Press24.cz https://pr.press24.cz
PR.PressMag.cz https://pr.pressmag.cz
PR.PressMarket.cz https://pr.pressmarket.cz
PR.PressPress.cz https://pr.presspress.cz
PR.Prima-Media.cz https://pr.prima-media.cz
PR.PrimaExpres.cz https://pr.primaexpres.cz
PR.Profi-Media.cz https://pr.profi-media.cz
PR.Recenze-Firem.cz https://pr.recenze-firem.cz
PR.RedPress.cz https://pr.redpress.cz
PR.Star-Media.cz https://pr.star-media.cz
PR.Tip-Press.cz https://pr.tip-press.cz
PR.Tip-Zpravodaj.cz https://pr.tip-zpravodaj.cz
PR.TipMedia.cz https://pr.tipmedia.cz
PR.TipZpravodaj.cz https://pr.tipzpravodaj.cz
PR.Top-Zpravodaj.cz https://pr.top-zpravodaj.cz
PR.Top-Zpravodajstvi.cz https://pr.top-zpravodajstvi.cz
PR.TrendMag.cz https://pr.trendmag.cz
PR.TwinMedia.cz https://pr.twinmedia.cz
PR.Zlinsko-Info.cz https://pr.zlinsko-info.cz
PR.Zpravodajstvi-Info.cz https://pr.zpravodajstvi-info.cz
RECENZE webové stránky
Recenze.AktivMedia.cz https://recenze.aktivmedia.cz
Recenze.BlackPress.cz https://recenze.blackpress.cz
Recenze.BluePress.cz https://recenze.bluepress.cz
Recenze.CityPress.cz https://recenze.citypress.cz
Recenze.Click24.cz https://recenze.click24.cz
Recenze.Czech-News.cz https://recenze.czech-news.cz
Recenze.Czech-Zpravodaj.cz https://recenze.czech-zpravodaj.cz
Recenze.Data-Press.cz https://recenze.data-press.cz
Recenze.Digital-Info.cz https://recenze.digital-info.cz
Recenze.Digital-Media.cz https://recenze.digital-media.cz
Recenze.Digital-News.cz https://recenze.digital-news.cz
Recenze.Digital-Press.cz https://recenze.digital-press.cz
Recenze.DigitalniZpravodaj.cz https://recenze.digitalnizpravodaj.cz
Recenze.ExpertMag.cz https://recenze.expertmag.cz
Recenze.ExpertMedia.cz https://recenze.expertmedia.cz
Recenze.Expres24.cz https://recenze.expres24.cz
Recenze.ExpresMag.cz https://recenze.expresmag.cz
Recenze.GigaPress.cz https://recenze.gigapress.cz
Recenze.Global24.cz https://recenze.global24.cz
Recenze.GoldMedia.cz https://recenze.goldmedia.cz
Recenze.Guru24.cz https://recenze.guru24.cz
Recenze.i-Justice.cz https://recenze.i-justice.cz
Recenze.i-Mag.cz https://recenze.i-mag.cz
Recenze.i-Novinar.cz https://recenze.i-novinar.cz
Recenze.i-Portal.cz https://recenze.i-portal.cz
Recenze.i-Zpravodaj.cz https://recenze.i-zpravodaj.cz
Recenze.Info-Media.cz https://recenze.info-media.cz
Recenze.Info-Press.cz https://recenze.info-press.cz
Recenze.Info-Zpravodaj.cz https://recenze.info-zpravodaj.cz
Recenze.Informacni-Buletin.cz https://recenze.informacni-buletin.cz
Recenze.Informacni-Tydenik.cz https://recenze.informacni-tydenik.cz
Recenze.Informacni-Zpravodaj.cz https://recenze.informacni-zpravodaj.cz
Recenze.Informatik24.cz https://recenze.informatik24.cz
Recenze.MaxPress.cz https://recenze.maxpress.cz
Recenze.Media-Info.cz https://recenze.media-info.cz
Recenze.Media-Magazin.cz https://recenze.media-magazin.cz
Recenze.Media-News.cz https://recenze.media-news.cz
Recenze.Media-Press.cz https://recenze.media-press.cz
Recenze.Medial24.cz https://recenze.medial24.cz
Recenze.MediaMag.cz https://recenze.mediamag.cz
Recenze.MediaMagazin.cz https://recenze.mediamagazin.cz
Recenze.MetroPress.cz https://recenze.metropress.cz
Recenze.MoonMedia.cz https://recenze.moonmedia.cz
Recenze.NovinkyCZ.cz https://recenze.novinkycz.cz
Recenze.Press-Centrum.cz https://recenze.press-centrum.cz
Recenze.Press-Point.cz https://recenze.press-point.cz
Recenze.Press-Portal.cz https://recenze.press-portal.cz
Recenze.Press-Zpravodaj.cz https://recenze.press-zpravodaj.cz
Recenze.Press24.cz https://recenze.press24.cz
Recenze.PressMag.cz https://recenze.pressmag.cz
Recenze.PressMarket.cz https://recenze.pressmarket.cz
Recenze.PressPress.cz https://recenze.presspress.cz
Recenze.Prima-Media.cz https://recenze.prima-media.cz
Recenze.PrimaExpres.cz https://recenze.primaexpres.cz
Recenze.Profi-Media.cz https://recenze.profi-media.cz
Recenze.Recenze-Firem.cz https://recenze.recenze-firem.cz
Recenze.RedPress.cz https://recenze.redpress.cz
Recenze.Star-Media.cz https://recenze.star-media.cz
Recenze.Tip-Press.cz https://recenze.tip-press.cz
Recenze.Tip-Zpravodaj.cz https://recenze.tip-zpravodaj.cz
Recenze.TipMedia.cz https://recenze.tipmedia.cz
Recenze.TipZpravodaj.cz https://recenze.tipzpravodaj.cz
Recenze.Top-Zpravodaj.cz https://recenze.top-zpravodaj.cz
Recenze.Top-Zpravodajstvi.cz https://recenze.top-zpravodajstvi.cz
Recenze.TrendMag.cz https://recenze.trendmag.cz
Recenze.TwinMedia.cz https://recenze.twinmedia.cz
Recenze.Zlinsko-Info.cz https://recenze.zlinsko-info.cz
Recenze.Zpravodajstvi-Info.cz https://recenze.zpravodajstvi-info.cz
ZPRAVODAJSTVÍ webové stránky
Zpravodajstvi.AktivMedia.cz https://zpravodajstvi.aktivmedia.cz
Zpravodajstvi.BlackPress.cz https://zpravodajstvi.blackpress.cz
Zpravodajstvi.BluePress.cz https://zpravodajstvi.bluepress.cz
Zpravodajstvi.CityPress.cz https://zpravodajstvi.citypress.cz
Zpravodajstvi.Click24.cz https://zpravodajstvi.click24.cz
Zpravodajstvi.Czech-News.cz https://zpravodajstvi.czech-news.cz
Zpravodajstvi.Czech-Zpravodaj.cz https://zpravodajstvi.czech-zpravodaj.cz
Zpravodajstvi.Data-Press.cz https://zpravodajstvi.data-press.cz
Zpravodajstvi.Digital-Info.cz https://zpravodajstvi.digital-info.cz
Zpravodajstvi.Digital-Media.cz https://zpravodajstvi.digital-media.cz
Zpravodajstvi.Digital-News.cz https://zpravodajstvi.digital-news.cz
Zpravodajstvi.Digital-Press.cz https://zpravodajstvi.digital-press.cz
Zpravodajstvi.DigitalniZpravodaj.cz https://zpravodajstvi.digitalnizpravodaj.cz
Zpravodajstvi.ExpertMag.cz https://zpravodajstvi.expertmag.cz
Zpravodajstvi.ExpertMedia.cz https://zpravodajstvi.expertmedia.cz
Zpravodajstvi.Expres24.cz https://zpravodajstvi.expres24.cz
Zpravodajstvi.ExpresMag.cz https://zpravodajstvi.expresmag.cz
Zpravodajstvi.GigaPress.cz https://zpravodajstvi.gigapress.cz
Zpravodajstvi.Global24.cz https://zpravodajstvi.global24.cz
Zpravodajstvi.GoldMedia.cz https://zpravodajstvi.goldmedia.cz
Zpravodajstvi.Guru24.cz https://zpravodajstvi.guru24.cz
Zpravodajstvi.i-Justice.cz https://zpravodajstvi.i-justice.cz
Zpravodajstvi.i-Mag.cz https://zpravodajstvi.i-mag.cz
Zpravodajstvi.i-Novinar.cz https://zpravodajstvi.i-novinar.cz
Zpravodajstvi.i-Portal.cz https://zpravodajstvi.i-portal.cz
Zpravodajstvi.i-Zpravodaj.cz https://zpravodajstvi.i-zpravodaj.cz
Zpravodajstvi.Info-Media.cz https://zpravodajstvi.info-media.cz
Zpravodajstvi.Info-Press.cz https://zpravodajstvi.info-press.cz
Zpravodajstvi.Info-Zpravodaj.cz https://zpravodajstvi.info-zpravodaj.cz
Zpravodajstvi.Informacni-Buletin.cz https://zpravodajstvi.informacni-buletin.cz
Zpravodajstvi.Informacni-Tydenik.cz https://zpravodajstvi.informacni-tydenik.cz
Zpravodajstvi.Informacni-Zpravodaj.cz https://zpravodajstvi.informacni-zpravodaj.cz
Zpravodajstvi.Informatik24.cz https://zpravodajstvi.informatik24.cz
Zpravodajstvi.MaxPress.cz https://zpravodajstvi.maxpress.cz
Zpravodajstvi.Media-Info.cz https://zpravodajstvi.media-info.cz
Zpravodajstvi.Media-Magazin.cz https://zpravodajstvi.media-magazin.cz
Zpravodajstvi.Media-News.cz https://zpravodajstvi.media-news.cz
Zpravodajstvi.Media-Press.cz https://zpravodajstvi.media-press.cz
Zpravodajstvi.Medial24.cz https://zpravodajstvi.medial24.cz
Zpravodajstvi.MediaMag.cz https://zpravodajstvi.mediamag.cz
Zpravodajstvi.MediaMagazin.cz https://zpravodajstvi.mediamagazin.cz
Zpravodajstvi.MetroPress.cz https://zpravodajstvi.metropress.cz
Zpravodajstvi.MoonMedia.cz https://zpravodajstvi.moonmedia.cz
Zpravodajstvi.NovinkyCZ.cz https://zpravodajstvi.novinkycz.cz
Zpravodajstvi.Press-Centrum.cz https://zpravodajstvi.press-centrum.cz
Zpravodajstvi.Press-Point.cz https://zpravodajstvi.press-point.cz
Zpravodajstvi.Press-Portal.cz https://zpravodajstvi.press-portal.cz
Zpravodajstvi.Press-Zpravodaj.cz https://zpravodajstvi.press-zpravodaj.cz
Zpravodajstvi.Press24.cz https://zpravodajstvi.press24.cz
Zpravodajstvi.PressMag.cz https://zpravodajstvi.pressmag.cz
Zpravodajstvi.PressMarket.cz https://zpravodajstvi.pressmarket.cz
Zpravodajstvi.PressPress.cz https://zpravodajstvi.presspress.cz
Zpravodajstvi.Prima-Media.cz https://zpravodajstvi.prima-media.cz
Zpravodajstvi.PrimaExpres.cz https://zpravodajstvi.primaexpres.cz
Zpravodajstvi.Profi-Media.cz https://zpravodajstvi.profi-media.cz
Zpravodajstvi.Recenze-Firem.cz https://zpravodajstvi.recenze-firem.cz
Zpravodajstvi.RedPress.cz https://zpravodajstvi.redpress.cz
Zpravodajstvi.Star-Media.cz https://zpravodajstvi.star-media.cz
Zpravodajstvi.Tip-Press.cz https://zpravodajstvi.tip-press.cz
Zpravodajstvi.Tip-Zpravodaj.cz https://zpravodajstvi.tip-zpravodaj.cz
Zpravodajstvi.TipMedia.cz https://zpravodajstvi.tipmedia.cz
Zpravodajstvi.TipZpravodaj.cz https://zpravodajstvi.tipzpravodaj.cz
Zpravodajstvi.Top-Zpravodaj.cz https://zpravodajstvi.top-zpravodaj.cz
Zpravodajstvi.Top-Zpravodajstvi.cz https://zpravodajstvi.top-zpravodajstvi.cz
Zpravodajstvi.TrendMag.cz https://zpravodajstvi.trendmag.cz
Zpravodajstvi.TwinMedia.cz https://zpravodajstvi.twinmedia.cz
Zpravodajstvi.Zlinsko-Info.cz https://zpravodajstvi.zlinsko-info.cz
Zpravodajstvi.Zpravodajstvi-Info.cz https://zpravodajstvi.zpravodajstvi-info.cz
TISKOVÉ ZPRÁVY webové stránky
Tiskove-Zpravy.AktivMedia.cz https://tiskove-zpravy.aktivmedia.cz
Tiskove-Zpravy.BlackPress.cz https://tiskove-zpravy.blackpress.cz
Tiskove-Zpravy.BluePress.cz https://tiskove-zpravy.bluepress.cz
Tiskove-Zpravy.CityPress.cz https://tiskove-zpravy.citypress.cz
Tiskove-Zpravy.Click24.cz https://tiskove-zpravy.click24.cz
Tiskove-Zpravy.Czech-News.cz https://tiskove-zpravy.czech-news.cz
Tiskove-Zpravy.Czech-Zpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.czech-zpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.Data-Press.cz https://tiskove-zpravy.data-press.cz
Tiskove-Zpravy.Digital-Info.cz https://tiskove-zpravy.digital-info.cz
Tiskove-Zpravy.Digital-Media.cz https://tiskove-zpravy.digital-media.cz
Tiskove-Zpravy.Digital-News.cz https://tiskove-zpravy.digital-news.cz
Tiskove-Zpravy.Digital-Press.cz https://tiskove-zpravy.digital-press.cz
Tiskove-Zpravy.DigitalniZpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.digitalnizpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.ExpertMag.cz https://tiskove-zpravy.expertmag.cz
Tiskove-Zpravy.ExpertMedia.cz https://tiskove-zpravy.expertmedia.cz
Tiskove-Zpravy.Expres24.cz https://tiskove-zpravy.expres24.cz
Tiskove-Zpravy.ExpresMag.cz https://tiskove-zpravy.expresmag.cz
Tiskove-Zpravy.GigaPress.cz https://tiskove-zpravy.gigapress.cz
Tiskove-Zpravy.Global24.cz https://tiskove-zpravy.global24.cz
Tiskove-Zpravy.GoldMedia.cz https://tiskove-zpravy.goldmedia.cz
Tiskove-Zpravy.Guru24.cz https://tiskove-zpravy.guru24.cz
Tiskove-Zpravy.i-Justice.cz https://tiskove-zpravy.i-justice.cz
Tiskove-Zpravy.i-Mag.cz https://tiskove-zpravy.i-mag.cz
Tiskove-Zpravy.i-Novinar.cz https://tiskove-zpravy.i-novinar.cz
Tiskove-Zpravy.i-Portal.cz https://tiskove-zpravy.i-portal.cz
Tiskove-Zpravy.i-Zpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.i-zpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.Info-Media.cz https://tiskove-zpravy.info-media.cz
Tiskove-Zpravy.Info-Press.cz https://tiskove-zpravy.info-press.cz
Tiskove-Zpravy.Info-Zpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.info-zpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.Informacni-Buletin.cz https://tiskove-zpravy.informacni-buletin.cz
Tiskove-Zpravy.Informacni-Tydenik.cz https://tiskove-zpravy.informacni-tydenik.cz
Tiskove-Zpravy.Informacni-Zpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.informacni-zpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.Informatik24.cz https://tiskove-zpravy.informatik24.cz
Tiskove-Zpravy.MaxPress.cz https://tiskove-zpravy.maxpress.cz
Tiskove-Zpravy.Media-Info.cz https://tiskove-zpravy.media-info.cz
Tiskove-Zpravy.Media-Magazin.cz https://tiskove-zpravy.media-magazin.cz
Tiskove-Zpravy.Media-News.cz https://tiskove-zpravy.media-news.cz
Tiskove-Zpravy.Media-Press.cz https://tiskove-zpravy.media-press.cz
Tiskove-Zpravy.Medial24.cz https://tiskove-zpravy.medial24.cz
Tiskove-Zpravy.MediaMag.cz https://tiskove-zpravy.mediamag.cz
Tiskove-Zpravy.MediaMagazin.cz https://tiskove-zpravy.mediamagazin.cz
Tiskove-Zpravy.MetroPress.cz https://tiskove-zpravy.metropress.cz
Tiskove-Zpravy.MoonMedia.cz https://tiskove-zpravy.moonmedia.cz
Tiskove-Zpravy.NovinkyCZ.cz https://tiskove-zpravy.novinkycz.cz
Tiskove-Zpravy.Press-Centrum.cz https://tiskove-zpravy.press-centrum.cz
Tiskove-Zpravy.Press-Point.cz https://tiskove-zpravy.press-point.cz
Tiskove-Zpravy.Press-Portal.cz https://tiskove-zpravy.press-portal.cz
Tiskove-Zpravy.Press-Zpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.press-zpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.Press24.cz https://tiskove-zpravy.press24.cz
Tiskove-Zpravy.PressMag.cz https://tiskove-zpravy.pressmag.cz
Tiskove-Zpravy.PressMarket.cz https://tiskove-zpravy.pressmarket.cz
Tiskove-Zpravy.PressPress.cz https://tiskove-zpravy.presspress.cz
Tiskove-Zpravy.Prima-Media.cz https://tiskove-zpravy.prima-media.cz
Tiskove-Zpravy.PrimaExpres.cz https://tiskove-zpravy.primaexpres.cz
Tiskove-Zpravy.Profi-Media.cz https://tiskove-zpravy.profi-media.cz
Tiskove-Zpravy.Recenze-Firem.cz https://tiskove-zpravy.recenze-firem.cz
Tiskove-Zpravy.RedPress.cz https://tiskove-zpravy.redpress.cz
Tiskove-Zpravy.Star-Media.cz https://tiskove-zpravy.star-media.cz
Tiskove-Zpravy.Tip-Press.cz https://tiskove-zpravy.tip-press.cz
Tiskove-Zpravy.Tip-Zpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.tip-zpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.TipMedia.cz https://tiskove-zpravy.tipmedia.cz
Tiskove-Zpravy.TipZpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.tipzpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.Top-Zpravodaj.cz https://tiskove-zpravy.top-zpravodaj.cz
Tiskove-Zpravy.Top-Zpravodajstvi.cz https://tiskove-zpravy.top-zpravodajstvi.cz
Tiskove-Zpravy.TrendMag.cz https://tiskove-zpravy.trendmag.cz
Tiskove-Zpravy.TwinMedia.cz https://tiskove-zpravy.twinmedia.cz
Tiskove-Zpravy.Zlinsko-Info.cz https://tiskove-zpravy.zlinsko-info.cz
Tiskove-Zpravy.Zpravodajstvi-Info.cz https://tiskove-zpravy.zpravodajstvi-info.cz
REKLAMA webové stránky
Reklama.AktivMedia.cz https://reklama.aktivmedia.cz
Reklama.BlackPress.cz https://reklama.blackpress.cz
Reklama.BluePress.cz https://reklama.bluepress.cz
Reklama.CityPress.cz https://reklama.citypress.cz
Reklama.Click24.cz https://reklama.click24.cz
Reklama.Czech-News.cz https://reklama.czech-news.cz
Reklama.Czech-Zpravodaj.cz https://reklama.czech-zpravodaj.cz
Reklama.Data-Press.cz https://reklama.data-press.cz
Reklama.Digital-Info.cz https://reklama.digital-info.cz
Reklama.Digital-Media.cz https://reklama.digital-media.cz
Reklama.Digital-News.cz https://reklama.digital-news.cz
Reklama.Digital-Press.cz https://reklama.digital-press.cz
Reklama.DigitalniZpravodaj.cz https://reklama.digitalnizpravodaj.cz
Reklama.ExpertMag.cz https://reklama.expertmag.cz
Reklama.ExpertMedia.cz https://reklama.expertmedia.cz
Reklama.Expres24.cz https://reklama.expres24.cz
Reklama.ExpresMag.cz https://reklama.expresmag.cz
Reklama.GigaPress.cz https://reklama.gigapress.cz
Reklama.Global24.cz https://reklama.global24.cz
Reklama.GoldMedia.cz https://reklama.goldmedia.cz
Reklama.Guru24.cz https://reklama.guru24.cz
Reklama.i-Justice.cz https://reklama.i-justice.cz
Reklama.i-Mag.cz https://reklama.i-mag.cz
Reklama.i-Novinar.cz https://reklama.i-novinar.cz
Reklama.i-Portal.cz https://reklama.i-portal.cz
Reklama.i-Zpravodaj.cz https://reklama.i-zpravodaj.cz
Reklama.Info-Media.cz https://reklama.info-media.cz
Reklama.Info-Press.cz https://reklama.info-press.cz
Reklama.Info-Zpravodaj.cz https://reklama.info-zpravodaj.cz
Reklama.Informacni-Buletin.cz https://reklama.informacni-buletin.cz
Reklama.Informacni-Tydenik.cz https://reklama.informacni-tydenik.cz
Reklama.Informacni-Zpravodaj.cz https://reklama.informacni-zpravodaj.cz
Reklama.Informatik24.cz https://reklama.informatik24.cz
Reklama.MaxPress.cz https://reklama.maxpress.cz
Reklama.Media-Info.cz https://reklama.media-info.cz
Reklama.Media-Magazin.cz https://reklama.media-magazin.cz
Reklama.Media-News.cz https://reklama.media-news.cz
Reklama.Media-Press.cz https://reklama.media-press.cz
Reklama.Medial24.cz https://reklama.medial24.cz
Reklama.MediaMag.cz https://reklama.mediamag.cz
Reklama.MediaMagazin.cz https://reklama.mediamagazin.cz
Reklama.MetroPress.cz https://reklama.metropress.cz
Reklama.MoonMedia.cz https://reklama.moonmedia.cz
Reklama.NovinkyCZ.cz https://reklama.novinkycz.cz
Reklama.Press-Centrum.cz https://reklama.press-centrum.cz
Reklama.Press-Point.cz https://reklama.press-point.cz
Reklama.Press-Portal.cz https://reklama.press-portal.cz
Reklama.Press-Zpravodaj.cz https://reklama.press-zpravodaj.cz
Reklama.Press24.cz https://reklama.press24.cz
Reklama.PressMag.cz https://reklama.pressmag.cz
Reklama.PressMarket.cz https://reklama.pressmarket.cz
Reklama.PressPress.cz https://reklama.presspress.cz
Reklama.Prima-Media.cz https://reklama.prima-media.cz
Reklama.PrimaExpres.cz https://reklama.primaexpres.cz
Reklama.Profi-Media.cz https://reklama.profi-media.cz
Reklama.Recenze-Firem.cz https://reklama.recenze-firem.cz
Reklama.RedPress.cz https://reklama.redpress.cz
Reklama.Star-Media.cz https://reklama.star-media.cz
Reklama.Tip-Press.cz https://reklama.tip-press.cz
Reklama.Tip-Zpravodaj.cz https://reklama.tip-zpravodaj.cz
Reklama.TipMedia.cz https://reklama.tipmedia.cz
Reklama.TipZpravodaj.cz https://reklama.tipzpravodaj.cz
Reklama.Top-Zpravodaj.cz https://reklama.top-zpravodaj.cz
Reklama.Top-Zpravodajstvi.cz https://reklama.top-zpravodajstvi.cz
Reklama.TrendMag.cz https://reklama.trendmag.cz
Reklama.TwinMedia.cz https://reklama.twinmedia.cz
Reklama.Zlinsko-Info.cz https://reklama.zlinsko-info.cz
Reklama.Zpravodajstvi-Info.cz https://reklama.zpravodajstvi-info.cz
PRESS webové stránky
Press.AktivMedia.cz https://press.aktivmedia.cz
Press.BlackPress.cz https://press.blackpress.cz
Press.Czech-News.cz https://press.czech-news.cz
Press.Digital-Info.cz https://press.digital-info.cz
Press.ExpertMedia.cz https://press.expertmedia.cz
Press.Guru24.cz https://press.guru24.cz
Press.i-Novinar.cz https://press.i-novinar.cz
Press.Media-News.cz https://press.media-news.cz
Press.Profi-Media.cz https://press.profi-media.cz
Press.TipZpravodaj.cz https://press.tipzpravodaj.cz
Press.TrendMag.cz https://press.trendmag.cz
TOP webové stránky
Top.CityPress.cz https://top.citypress.cz
Top.Click24.cz https://top.click24.cz
Top.Czech-Zpravodaj.cz https://top.czech-zpravodaj.cz
Top.Data-Press.cz https://top.data-press.cz
Top.Digital-Media.cz https://top.digital-media.cz
Top.ExpertMag.cz https://top.expertmag.cz
Top.i-Mag.cz https://top.i-mag.cz
Top.Info-Zpravodaj.cz https://top.info-zpravodaj.cz
Top.Media-News.cz https://top.media-news.cz
Top.MoonMedia.cz https://top.moonmedia.cz
Top.PressMarket.cz https://top.pressmarket.cz
ZPRÁVY webové stránky
Zpravy.i-Portal.cz https://zpravy.i-portal.cz
Zpravy.i-Zpravodaj.cz https://zpravy.i-zpravodaj.cz
Zpravy.PressPoint.cz https://zpravy.presspoint.cz
Zpravy.Press24.cz https://zpravy.press24.cz
Zpravy.Prima-Media.cz https://zpravy.prima-media.cz
Zpravy.MaxPress.cz https://zpravy.maxpress.cz
Zpravy.Media-News.cz https://zpravy.media-news.cz
Zpravy.RedPress.cz https://zpravy.redpress.cz
Zpravy.Star-Media.cz https://zpravy.star-media.cz
Zpravy.Top-Zpravodajstvi.cz https://zpravy.top-zpravodajstvi.cz
Zpravy.Zlinsko-Info.cz https://zpravy.zlinsko-info.cz

Co dělat, když na nás zaútočí sluneční alergie?

Pokud se u nás projeví sluneční alergie, tak nám jistě pomohou chladivé obklady, studená voda, dostatek tekutin a „vysadit slunění“ do té doby než vyrážka nezmizí. Až potom můžete pokožku pomalu a šetrně opět přivykat na slunění.

Je nutné dodržovat dostatečný příjem tekutin a vnitřně můžeme užívat betakaroten, kalcium, zinek. Partie, které byly postiženy necháme zakryty vzdušným, volným oděvem.

Betakaroten jako dobrá prevence

Abychom se v létě vyhnuli nadměrnému poškození kůže UV zářením, je vhodné zvýšit přísun karotenů ve stravě nebo užívat vnitřně betakaroten v kapslích. Betakaroten en je také prevencí před zhoubným rakovinným bujením kůže.

Jestliže patříme k milovníkům sluníčka a nechceme zbytek dovolené strávit ve stínu, měli bychom :

 • Před odjezdem k moři kůži postupně připravit ( např. několika návštěvami solária)
 • Zásadně se vyhýbat polednímu slunci
 • Před dovolenou i během dovolené u moře užívat karotenové tablety a zvýšit jeho příjem v ovoci i zelenině
 • Užívat přírodní kosmetiku a opalovací prostředky, které mají vyšší ochranný faktor( sluneční faktor potřebuje 20 minut na rozvinutí svého působení).
 • Dát pozor při používání léků a jiných látek, které způsobují fotoalergickou reakci.
 • Nosit pokrývku hlavy a sluneční brýle.
 • Pít dostatek tekutin během celého dne ( nepijte ledové nápoje – mohou poškodit žaludek).

Pozor na klimatizaci

Klimatizace je dobrým pomocníkem, abychom překonali velká vedra ve městě nebo v autě při cestování. Pokud však nechceme, aby nás bolelo v krku a nebyli nachlazení, musíme dodržovat určitá pravidla. Teplota vzduchu v místnosti by neměla být moc výrazně nižší než teplota venku.

Klimatizace musí být pravidelně čištěna a udržována v dobrém stavu, jinak se může stát zdrojem nebezpečných bakterií.

Při poštípání hmyzem

Před nejrůznějším bodavým hmyzem neunikneme nikde. Měli bychom vědět , zda nejsme na nějaké to píchnutí alergičtí, popř. mít raději po ruce antialergika a v každém případě přípravky k odpuzování hmyzu( vhodný je také levandulový olej nanést na postižené místo).

Obzvlášť opatrní musíme být na klíšťata, neboť ta přenášejí lymeskou borreliózu. Při každé procházce lesem se musíme pečlivě prohlédnout. Pokud dojde k přísátí klíštěte, musíme včas aplikovat jodisol, abychom vydezinfikovali ránu a opatrně jej vytáhneme.

Při déle trvajících otocích a zvýšených teplotách raději vyhledejme lékaře. V případě bodnutí hmyzem u malých dětí, přikládáme studené octové nebo cibulové obklady a kontrolujeme tělesnou teplotu.